Jak wybrać odpowiednią działkę, czyli nie tylko cena ma znaczenie! - Sun Invest House Domy Modułowe

Jak wybrać odpowiednią działkę, czyli nie tylko cena ma znaczenie!

Budowa energooszczędnego i całorocznego domu modułowego rozpoczyna się już w momencie wyboru działki – stwierdza Ewa Kolendo, koordynatorka ds. sprzedaży w Sun Invest House. Rozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie gruntu.

Nasz zespół powiększył się ostatnio o nową współpracowniczkę – Ewa Kolendo jest koordynatorką ds. sprzedaży Sun Invest House. Ewa jest odpowiedzialna za relację z klientami, architektem i konstruktorem, a także prowadzenie całego procesu inwestycyjnego od A do Z. Doświadczenie zdobywała w firmach budowlanych, posiada także tytuł zawodowy – mgr inż. budownictwa energooszczędnego.

Atrakcyjna cena = lampka ostrzegawcza w naszej głowie

Ewa Kolendo podkreśla, że każdą inwestycję związaną z budową domu modułowego należy rozpocząć nie tylko od wyboru wymarzonego projektu, ale przede wszystkim od wyboru odpowiedniej działki, na której nasz dom ma zostać wybudowany.

– Własna działka budowlana to obecnie dobra lokata kapitału, także jeżeli ktoś próbuje sprzedać działkę po wyjątkowo niskiej cenie jaśniej w naszej głowie powinna zaświecić się lampka ostrzegawcza i dokładniej powinniśmy sprawdzić, z czego ta dobra oferta wynika. Możemy oczywiście trafić na okazję życia, jednak możemy też wpaść w sporą i kosztowną pułapkę. Oczywiście rozpoczynając poszukiwania odpowiedniego gruntu, nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną – stwierdza.

 

Koordynatorka ds. sprzedaży apeluje także, by nie kierować się wyłącznie atrakcyjnym położeniem działki czy brakiem sąsiadów i innych zabudowań wokoło. – Może być to zaletą, ale może też świadczyć na przykład o pewnych ograniczeniach w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego czy w warunkach zabudowy. Zawsze możemy też sprawdzić w danym urzędzie, jak to prawnie wygląda – sugeruje.

Lepiej wszystko sprawdzić, żeby uniknąć nerwów.

Ważne, aby wiedzieć co kryje się pod powierzchnią, zatem warto poprosić właściciela działki o zgodę na przeprowadzenia badań geotechnicznych gruntu we własnym zakresie lub – jeśli sam wcześniej takie przeprowadził – o udostępnienie wyników tych badań.

Wystarczy bowiem kilka odwiertów, by mieć pewność, czy dana działka jest dla nas interesująca, czy też nie. W przypadku słabej jakości gruntu będziemy zmuszeni do jego wymiany, co również może okazać się bardzo kosztowne.

Poza tym badania gruntu i tak będą potrzebne w dalszym etapie inwestycji, czyli przed wylaniem fundamentów. Nie jest to także duży koszt i lepiej ponieść go wcześniej, chociażby po to, żeby oszczędzić czas i niepotrzebne nerwy.

Kolejna sprawa: uzbrojenie – Koniecznie należy sprawdzić, czy do działki, którą zamierzamy kupić, jest doprowadzany prąd, woda i kanalizacja. To istotne, w przeciwnym razie czeka nas niemiłe rozczarowanie i generowanie dodatkowych kosztów poprzez kopanie studni, budowę szamba czy przydomowej oczyszczalni ścieków. To dodatkowe koszty i to dosyć spore – zaznacza Ewa Kolendo.

I dodaje: – Wymarzony dom to inwestycja w przyszłość naszą i najbliższych. Trzeba się do tego jednak odpowiednio przygotować, a jestem tu po to, żeby pomóc naszym klientom w każdej sytuacji.

Poznaj ofertę naszych domów modułowych: https://suninvesthouse.pl/oferta/

Napisz do nas

  Zapoznałem(am) się z Polityką prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie w formie telefonicznej i mailowej ofert, wizualizacji, informacji, materiałów, newsletterów.

  Zapoznałem(am) się z powyższą klauzulą informacyjną, Polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sun Invest House

  Olsztyn

  Olsztyn, ul. Towarowa 9D
  Pon. - Pt. 8:00 -16:00
  Obsługa klienta:
  tel: +48 89 616 77 04

  Zapytaj o cenę

  Niniejsza strona ma charakter poglądowy, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji

  © 2022 Suninvest House. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: virtualmedia.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  t: 797 977 077
  e: biuro@suninvesthouse.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00

  test