Czym się różni dom modułowy od domu szkieletowego? - Sun Invest House Domy Modułowe

Czym się różni dom modułowy od domu szkieletowego?

 

Technologia modułowa i szkieletowa jest do siebie podobna, jednak to zupełnie dwa różne podejścia do projektowania i budowy budynków. W tym artykule wyjaśniamy, czym się różnią te domy i co je łączy.

Zarówno domy modułowe, jak i szkieletowe zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Za popularyzacją nowych technologii stoi zarówno czas realizacji jak i cena.

Klienci często pytają nas także, czy dom modułowy znaczy to samo, co dom szkieletowy. Z naszych obserwacji wynika, że te dwa pojęcia często są mylone. Co różni te dwie technologie nowoczesnego budownictwa, a co je łączy?

Technologia szkieletowa

Dom w technologii szkieletowej powstaje z drewnianego szkieletu, stąd jego nazwa. Na placu budowy wznoszony jest szkielet, który obejmuje pionowe i poziome belki drewniane, wolne przestrzenie wypełnia się materiałem izolacyjnym, od wewnątrz ściany wykańczane są przeważnie płytą gipsowo-kartonową, które poprzedza folia paroizolacyjna. Zewnętrzną stronę pokrywa się folią wiatroizolacyjną oraz płytą OSB, a tą z kolei elewacją drewnianą lub tynkiem, z zastosowaniem styropianu. Wszystkie prace montażowe odbywają się na miejscu. Doprowadzenie inwestycji do stanu surowego zamkniętego – 4-6 tygodni.

Technologia modułowa

Konstrukcja domów modułowych oparta jest na technologii szkieletowej. Podstawowa różnica pomiędzy technologią szkieletową a modułową polega na tym, że konstrukcja uzupełniana jest o materiał poszyciowy, materiał izolacyjny, materiał paroizolacyjny bezpośrednio w hali produkcyjnej dając efekt otwartości dyfuzyjnej przegród zewnętrznych. Na plac budowy przyjeżdżają gotowe elementy, które łączy się ze sobą na przygotowanej wcześniej płycie fundamentowej. Doprowadzenie inwestycji do stanu surowego zamkniętego – kilka dni.

 

Co łączy domy szkieletowe i modułowe?

Przede wszystkim mogą być budowane na zgłoszenie lub pozwolenie (w zależności od powierzchni), mogą być także wznoszone niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Są ekonomiczne, energooszczędne, a przez wykorzystanie naturalnego budulca, jakim jest drewno, znacznie zmniejszają oddziaływanie na środowisko.

Zarówno budownictwo modułowe, jak i szkieletowe mają swoje zalety i wady. Decydując się na technologię modułową nie doświadczymy przestojów, usterek, niesłownych wykonawców i nie będziemy musieli zatrudniać kilku ekip budowlanych – gotowy dom zostanie dowieziony i złożony przez wyspecjalizowanych fachowców, moduły cechują się wysoką precyzją wykonania, korzystanie z gotowych elementów ogranicza ryzyko błędów i niedoróbek co niestety wpisane jest w ryzyko technologii szkieletowej, budownictwo modułowe jest szybsze i bardziej efektywne, natomiast domy w technologii szkieletowej mogą oferować większą elastyczność projektowania.

Konstrukcja domów modułowych oparta jest na technologii szkieletowej. Podstawowa różnica pomiędzy technologią szkieletową a modułową polega na tym, że konstrukcja uzupełniana jest o materiał poszyciowy, materiał izolacyjny, materiał paroizolacyjny bezpośrednio w hali produkcyjnej dając efekt otwartości dyfuzyjnej przegród zewnętrznych.

 

Poznaj ofertę naszych domów modułowych: https://suninvesthouse.pl/oferta/

Napisz do nas

  Zapoznałem(am) się z Polityką prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie w formie telefonicznej i mailowej ofert, wizualizacji, informacji, materiałów, newsletterów.

  Zapoznałem(am) się z powyższą klauzulą informacyjną, Polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sun Invest House

  Olsztyn

  Olsztyn, ul. Towarowa 9D
  Pon. - Pt. 8:00 -16:00
  Obsługa klienta:
  tel: +48 89 616 77 04

  Zapytaj o cenę

  Niniejsza strona ma charakter poglądowy, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji

  © 2022 Suninvest House. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: virtualmedia.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  t: 797 977 077
  e: biuro@suninvesthouse.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00

  test