Czy budownictwo modułowe jest lepsze od tradycyjnego? - Sun Invest House Domy Modułowe

Czy budownictwo modułowe jest lepsze od tradycyjnego?

Jeszcze nie tak dawno budownictwo tradycyjne było najbardziej popularnym sposobem na własny dom. Od pewnego czasu coraz więcej osób zaczyna jednak dostrzegać zalety budownictwa modułowego. Chodzi nie tylko o czas, w jakim powstaje taka nieruchomość, ale także koszty. Zalet jest jednak więcej.

Czas to nie tylko pieniądz

W jaki sposób budować, aby było szybko, tanio, ale i dobrze? Przed takim dylematem stoi chyba każdy, kto myśli o własnym, wymarzonym domu. I właśnie czas jest tu jednym z kluczowych elementów – w końcu chodzi o to, aby budowa nie trwała miesiącami.

 

Średni czas budowy domu o powierzchni 150 mkw., łącznie z jego wykończeniem, wynosi około 14 miesięcy. Około, ponieważ ostateczny wpływ ma wiele czynników zewnętrznych. Przede wszystkim jest to pogoda – szczególnie w takim kraju jak Polska, gdzie aura potrafi być naprawdę kapryśna i zmienna.

 

W przypadku budownictwa modułowego sprawa wygląda zupełnie inaczej. Wszystkie elementy takiego domu powstają w hali produkcyjnej – w zależności od konstrukcji jest to nawet 80 proc. budynku. Poszczególne elementy przyjeżdżają następnie na miejsce, gdzie ma zostać wzniesiony dom. W Sun Invest House cały proces montażu trwa… jeden, góra dwa dni. I to niezależnie od aury, jaka panuje za oknem.

Funkcjonalność ma znaczenie

„Ten dom jest na lata i wiele pokoleń się w nim wychowa” – tego typu opinie usłyszymy od zwolenników budownictwa tradycyjnego. I trudno nie przyznać tym osobom racji. Trzeba jednak pamiętać, że taki obiekt trudno zmodernizować, a jeśli już jest to możliwe – należy liczyć się ze sporymi kosztami.

 

W przypadku budownictwa modułowego nie ma takiego problemu – w każdej chwili można zmniejszyć albo powiększyć jego powierzchnię. Dodawanie czy odejmowanie modułów nie jest rzeczą skomplikowaną. Dodatkowo nasz dom np. z litego drewna szwedzkiego, jaki oferuje nasza firma, można przenieść w dowolne miejsce. Budynki modułowe mają bowiem tę zaletę, że mogą być wznoszone tam, gdzie budowa z betonu nie wchodzi w grę.

A co z kosztami?

Kluczową sprawą w przypadku każdej inwestycji są koszty. Szczególnie teraz – w dobie inflacji i galopujących cen – każdy, kto podejmuje decyzję o budowie własnego domu, zagląda w kieszeń. Ceny materiałów budowlanych szybują, a niektórych na rynku wręcz brakuje.

 

Osoby, które zdecydują się na budowę domu w systemie modułowym, mają pewność niezmiennej ceny za metr kwadratowy, czyli stałej od momentu zawarcia umowy. Co również istotne, w określonych przypadkach takie domy nie wymagają pozwolenia na budowę – wystarczy zgłoszenie we właściwym urzędzie.

 

Sprawdź ofertę domów modułowych Sun Invest House i skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Napisz do nas

  Zapoznałem(am) się z Polityką prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie w formie telefonicznej i mailowej ofert, wizualizacji, informacji, materiałów, newsletterów.

  Zapoznałem(am) się z powyższą klauzulą informacyjną, Polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sun Invest House

  Olsztyn

  Olsztyn, ul. Towarowa 9D
  Pon. - Pt. 8:00 -16:00
  Obsługa klienta:
  tel: +48 89 616 77 04

  Zapytaj o cenę

  Niniejsza strona ma charakter poglądowy, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji

  © 2022 Suninvest House. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: virtualmedia.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  t: 797 977 077
  e: biuro@suninvesthouse.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00

  test