Na czym polega budownictwo ekologiczne? - Sun Invest House Domy Modułowe

Czym jest budownictwo ekologiczne i na czym polega?

 

Jest niskoemisyjne, czyli nie obciąża środowiska. Prowadzi do oszczędności, ale także zapewnia komfort i podwyższa jakość życia mieszkańców. Na tym właśnie opiera się budownictwo ekologiczne – trend, który staje się standardem w dzisiejszym świecie. Na proekologiczne rozwiązania stawiamy także w Sun Invest House.

Do 2030 roku wszystkie nowe budynki w Unii Europejskiej powinny cechować się zerową emisją, a te już istniejące zostaną doprowadzone do tego stanu do 2050 roku. To efekt porozumienia Rady Europejskiej, zawartego jesienią 2022.

 

Na czym polega budownictwo ekologiczne?

Poza uzgodnieniem maksymalnej ilości energii pierwotnej, jaką będą mogły zużywać już istniejące budynki, ustalenia Rady Europejskiej dotyczą ponadto m.in. instalacji fotowoltaicznych, charakterystyki kotłów oraz ich zastępowania pompami ciepła.

To początek potężnych zmian w budownictwie, które ostatecznie mają doprowadzić do osiągnięcia stanu neutralności klimatycznej. Z działaniami, które podejmuje UE, wiąże się właśnie budownictwo ekologiczne, któremu chcemy dzisiaj poświęcić nieco więcej miejsca.

Pod pojęciem „budownictwo ekologiczne” kryje się cały szereg rozwiązań, które opierają się na trzech głównych filarach: ekologii (oddziaływanie na środowisko), ekonomii (np. oszczędność w zużyciu mediów) i ergonomii (zapewnienie komfortu i podwyższenie jakości życia mieszkańców).

Co ważne, już na etapie budowy należy dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować negatywny wpływ inwestycji na środowisko. Kluczowe są zatem materiały, z jakich powstaje dany obiekt, oraz to, skąd są one pozyskiwane.

Domy modułowe Sun Invest House również są ekologiczne.

 

W trend budownictwa ekologicznego wpisują się domy modułowe Sun Invest House. Do ich produkcji wykorzystujemy trwałych materiałów, które zmniejszają obciążenie środowiska nie tylko podczas realizacji prac montażowych, a także w trakcie późniejszej eksploatacji.

Głównym surowcem wykorzystywanym do naszych domów jest trwałe lite drewno, które posiada europejski certyfikat C24, czyli jest w stanie wytrzymać nacisk prawie 250 kg na jeden centymetr kwadratowy materiału. Warto także dodać, że takie parametry spełnia zaledwie 15 proc. przetwarzanego drewna.

Dzięki temu przyczyniamy się ponadto do ograniczenia emisji CO2 do środowiska – obróbka drewna w znacznie mniejszym stopniu wpływa negatywnie na środowisko niż chociażby proces produkcji cegieł lub betonu.

Wyróżniamy się autorską technologią budowy, która jest w 100 proc. zgodna z ekologicznymi standardami. Domy SIH nie są budowane z płyt OSB (nie ma w nich formaldehydu, który jest jednym z głównych elementów spoiwa w takich płytach).

Nasze domy modułowe cechuje jednak nie tylko wysoka jakość ekologicznych materiałów o wysokich parametrach termicznych. Wyróżnia je także zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Stawiając na naturę i ekologię, stosujemy do zasilania w energię elektryczną najwyższej jakości komponenty instalacji fotowoltaicznych, a do ogrzewania wydajne pompy ciepła.

Poza proekologicznymi rozwiązaniami nasze domy to również oszczędność na kosztach budowy, energooszczędność (wysokie wskaźniki termoizolacyjności – ochrona przed utratą ciepła i niższe koszty ogrzewania), a także pełen wachlarz możliwości, jeśli chodzi o wpływ na ostateczny wygląd budynku.

Poznaj ofertę naszych domów modułowych: https://suninvesthouse.pl/oferta/

Napisz do nas

  Zapoznałem(am) się z Polityką prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie w formie telefonicznej i mailowej ofert, wizualizacji, informacji, materiałów, newsletterów.

  Zapoznałem(am) się z powyższą klauzulą informacyjną, Polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sun Invest House

  Olsztyn

  Olsztyn, ul. Towarowa 9D
  Pon. - Pt. 8:00 -16:00
  Obsługa klienta:
  tel: +48 89 616 77 04

  Zapytaj o cenę

  Niniejsza strona ma charakter poglądowy, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji

  © 2022 Suninvest House. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: virtualmedia.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  t: 506 893 202
  e: biuro@suninvesthouse.eu


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00

  test